ניקוי מרצפות לאחר עבודת שיפוצים בביתכם - Ofix

עבודות ניקוי מרצפות לאחר השיפוץ

2015-03-30 מאת בעלי מקצוע מומלצים Ofix

איך מנקים את המרצפות לאחר השיפוץ? כמה זה אמור לעלות לכם? מה כדאי יותר – להזמין חברת ניקיון? או לפנות אל מנקה המבצע גם עבודות ניקיון לאחר עבודות שיפוצים? באילו חומרים יש להשתמש כדי לנקות היטב את המרצפות ולהגיע לרמת ניקוי הטובה ביותר מבלי לפגוע בהן?

ניקוי מרצפות בעזרת חומצת מלח

ניקוי מרצפותחומצת מלח היא חומר מוכר עד מאוד בתחום ניקוי מרצפות,ובמיוחד כשמנקים מרצפות לאחר ביצוע עבודות שיפוצים. חשוב לזכור שחומצה בכלל וחומצת מלח בפרט, זהו חומר מסוכן מאוד, לא רק מבחינת המגע עם גוף האדם, אלא גם מבחינת הנשימה ושאיפתם של עדי החומצה. ישנם מקרים רבים, בהם אנשים שעבדו עם החומצה בצורה לא תקנית, קיבלו הרעלות חמורות והתאשפזו לתקופה בבית חולים.

שימו לב להזהיר את חברת הניקיון, או קבלן עבודות ניקוי שהזמנתם, שעליהם לעבוד מצורה תקנית עם החומצה ולא לשפוך את החומצה מבלי לערבבה במים. הדבר עלול לפגוע ברובה שבוצעה על ידי הרצף בזמן ביצוע עבודות הקרמיקה בביתכם, ולהוביל למצב ממש לא נעים, בו תוכלו לראות את הרובה פשוט יוצאת מהחריצים במקומות בהם שפכו את החומצה ללא המים.

הסכם עבודה עם קבלני ניקיון

במצבים אלו, קבלני ניקיון רבים ינסו לסבן אתכם ולספר לכם סיפורים – בהם יתארו ויציגו את הקבלן שעשה לכם את השיפוץ בתור חאפר ונוכל כי “הרי הוא עשה את עבודתו בצורה לא תקינה” וזאת התוצאה מכך “כפי שאתם רואים”.

tiles-314477מעבר לכך, במקרה והמנקים ישפכו חומצה על הרצפה שלכם ללא המים בניסיון לנקותה, אתם תבחינו בנזקים חמורים במרצפות שלכם רק כעבור מספר חודשים עד כחצי שנה ולעתים גם יותר.
למה? – מפני שהחומצה היא חומר חזק מאוד המסוגל להוריד שכבות עליונות מהקרמיקה, מה שיגרום לסוג של החלדת המרצפות עם הזמן.

סכמו עם בעלי המקצוע, שלא ישתמשו בחומצת מלח כאשר הם מנקים אסלות, אמבטיות, ברזים ואפילו בלטות (מרצפות עבות מהדגם הישן). הדבר עלול לפגוע באביזרים ובכלים הסניטריים שלכם. לאחר עד כ-שנה, תוכלו לראות נזקי חלודה באמבטיה, כתמים בלתי ניתנים להסרה על הברזים, חורים בבלטות ועוד…

ניקוי מרצפות בלחץ מים

אחד הפתרונות המתקדמים ביותר להסרת הכתמים והלכלוכים ממשטחי ריצוף שונים, זו היא שיטת “שטיפה בלחץ מים”.
לא, לא מדובר כאן במכונות הרגילות, אותן אנו נוהגים לראות בקניונים, אלו הן מכונות המתיזות מים בלחץ גבוה ומנקות במהירות את המרצפות גם מכתמים קשים ביותר ובלי לגרום נזק למרצפות.

ניקוי מרצפות קונבנציונלי דורש התאמה בין חומרי הניקוי לסוג המשטח: ניקוי עם חומר שלא מתאים לסוג המשטח, לא יעזור ואף גרוע מכך, יכול לגרום נזק לריצוף הקיים. אחד היתרונות של ניקוי מרצפות בלחץ מים מסתתר ביכולת לנקות מגוון רחב של משטחים שונים, החל מניקוי מרצפות בבתים פרטיים, ועד – ניקוי משטחים ענקיים העשויים מבטון במבנים תעשייתיים ומפעלים. שטיפה בלחץ מים, הינה ידידותית לסביבה, בעקבות היעדר השימוש בחומרי ניקוי המכילים כימיקליים פוגעניים.


להורדת האפליקציה לחצו כאן