צבע נגד עובש ופטריות - אתר אופיקס Ofix.co.il

צבע נגד עובש ופטריות

2015-04-19 מאת בעלי מקצוע מומלצים Ofix

חשוב לטפל בבעיות רטיבות מידית באותו הרגע שאיתרתם אותן. בנוסף, חשוב מאוד לדעת באילו וחומרים יש להשתמש כדי למנוע הופעה חוזרת של העובש בקירות או תקרות, עובש באזורי חדר האמבטיה, שבד”כ מופיע באזור התקרה.

פתרונות לטיפול בעובש

העובש נגרם בדרך-כלל מכך, שככל הנראה צבעו את התקרה בחדר האמבטיה, בצבע ולא בסיד.. לכן התקרה אינה נושמת ומה שקורה זה שכל האדים נשארים בשכבה החיצונית של הצבע, מתאספים שם, והופכים לרטיבות ואח”כ לעובש שמתפתח לפטרייה. כיום יש בשוק המון חומרים איכותיים העשויים בטכנולוגיות מתקדמות ביותר, ואחד מהם הוא חומר שנקרא פונגצ’ק, ניתן לרכוש אותו בכל חנות לחומרי בניין או טמבורייה קטנה באזורכם.

חומר למניעת עובש – פונגיצ’ק

פונגיצ'ק חומר טיפול בעובש

חומר מונע עובש פונגיצ’ק של טמבור

זהו חומר שקוף ונוזלי. לפני השימוש בו, יש לנקות את הקירות או תקרת חדר האמבטיה בעזרת סמרטוט עם מים וקצת אקונומיקה בכדי להוריד את העובש והפטריה שנוצרה שם, (רצוי לחכות שהמקום יתייבש), ולבסוף, למרוח את הפונדצ’ק עם רולר. בגדול זה הכל. המלצה נוספת: רצוי ומומלץ מאוד למרוח את החומר בשתי שכבות. כל יום שכבה אחת בלבד. ולאחר מכן לצבוע בפוליסיד, ובשום פנים ואופן לא בצבע אקרילי כלשהו. בהצלחה.

ישנם מקומות מסוימים בהם פעולה זו לא תמיד מועילה. לדוגמה: חדרי אמבטיה בהם החלון תמיד סגור ואין לאדים לאן לצאת. במקומות אלו, ניתן להשתמש בצבעים מיוחדים נגד עובש. כדי לשמור על חדר האמבטיה שלכם ולהימנע מבעיות עובש בעתיד, מומלץ לשמור על פתח אוורור מינימלי במקום.

סרטון המציע פתרון לטיפול בעובש על ידי צבע מיוחד של טמבור

היועץ הטכני של טמבור איתן חן והמעצב דניאל חסון – מסבירים ומדגימים לנו איך להסיר עובש מקירות בתור פעולת הכנה לטיפול וצביעת הקיר, וכיצד צבע סופרקריל מט אנטיבקטריאלי מסייע נגד עובש והתרבות חיידקים על הקירות.

צבע נגד עובש

כדי למנוע הופעת עובש ופטריות בקירות ותקרות בעלי לחות גבוהה או במקומות שאינם מאווררים מספיק, ישנם צבעים שונים נגד עובש, וחלק גדול מהם מכילים רעלנים, האחראים להמתת הפטריות.

הגנה בפני עובש

נירלט נירוקריל- EXTRA הגנה בפני עובש ופטריות

חסרון – צבעים המכילים רעלנים, מתכלים מהר יותר יחסית לצבעים אחרים. הסיבה לכך היא: שהכימיקלים מתכלים באופן הדרגתי תוך זמן יחסית קצר לאחר השימוש בצבע, לכן יעילותו של צבע כזה הולכת ויורדת עם הזמן, יחד עם קצב התכלותן של הרעלנים שבו.

חסרון נוסף – הרעלה סביבתית. אנו פותרים בעיה, כשתוצאותיה אמורות להביא למניעת הרעלה וזיהום, ועם זאת, אנו משתמשים ברעל אחד כדי להיפתר מרעל אחר. חומרים המהווים רעלים אלו אינם חומרים הנחשבים כידידותיים לסביבה.

חשוב לציין כי צבעים אלו, אינם פותרים את הבעיה מיסודה או ניגשים לשורש הבעיה. אלא מרעילים את האזור נגד האפשרות להתפתחות עובש ופטריות במקום. זהו כמובן אינו הפתרון המושלם למצב, גם מהבחינה הפרקטית וגם מהבחינה הסביבתית. צבע נגד עובש צריך להיות איכותי וללא כימיקלים רעילים.

סרטון ממנו ניתן ללמוד קצת על – טיפול בעובש ומניעת העובש

KEFA צבע מקצועי נגד עובש ופטריות

צבע נגד עובש KEFAצבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. ציפוי מונע עובש ופטריות לאלתר באמצעות מניעת עיבוי. אינו מכיל רעלנים, ידידותי לסביבה. Kefa זהו צבע מתקדם מהדור החדש של ציפויים מונעי עובש ופטריות.

בניגוד לצבעים הקונבנציונליים הישנים בשוק, אשר מכילים רעלנים המתכלים במהלך הזמן, צבעי Kefa מונעים מלכתחילה את התפתחותן של פטריות באמצעות האצת תהליך הייבוש של הקירות ומניעת תהליך העיבוי.

צבע מיוחד זה, יוצר שכבת ציפוי חזקה וצפופה במיוחד, עם מרקם צפוף של חללים היוצרים שטח פנים גדול פי 20 אלף משטחו של הצבעים הקונבציאונלים. שטח פנים גדול זה, גורם לזירוז והאצת התהליך של ייבוש הקירות ומשאיר את המשטח יבש לחלוטין.

כאשר האזור יבש ואין בו לחות או רטיבות מתמשכת, אין סיבה להיווצרותן של פטריות. פטריות אינן מסוגלות להתפתח במקום בו אין לחות או רטיבות מינימלית, ולכן כך ניתן להיפתר מבעית העובש והלחות מהשורש.

הצבע מכיל את הציפוי הירוק אשר אינו מכיל רעלנים מתכלים והנו ידידותי לסביבה. ניתן ליישם את צבעי Kefa על קירות, תקרות ומשטחים אחרים מכל הסוגים: בטון, טיח, מתכת, פח, אלומיניום, פלסטיק ועוד…

 


להורדת האפליקציה לחצו כאן