שיפוץ דירה בזול - כל מה שצריך לדעת כדי לחסוך בהוצאות!

שיפוץ דירה בזול – מדריך דינמי מתעדכן

2018-07-21 מאת בעלי מקצוע מומלצים Ofix

כולנו מחפשים לשלם פחות ולקבל יותר.

אם מדובר בשיפוץ של הדירה, ישנן מספר דרכים מהם ניתן לחסוך בהוצאות. מאמר זה נכתב בכדי לענות על השאלה כיצד ניתן לשפץ את הדירה בזול.

דוד ואירנה סיפרו לנו שקיבלו הצעה מטורפת לשיפוץ ביתם בן 6 חדרים ביהוד, הקבלן הציע הצעה של כ-20% פחות מהמתחרים שלו. הכל יכל להיות טוב ויפה אם רק היינו יכולים להתעלם מהעובדות הבאות.

איכות העבודה שהקבלן מסר ללקוחותיו הייתה בדיוק ברמת התמחור שלו ואפילו שקל לא אחד יותר ממנה. 

מה שהכי מעניין הוא שדוד ואירנה לא יכלו לטעון טענה ספציפית כלשהי נגד הקבלן, כי את כל הנזקים “תיקנו” ואת כל הזיכויים החזירו, הקבלן סיפק את כל מה שנאמר לפי התכניות והחוזה. בחוזה נאמר “סטנדרט בינוני” וזה בדיוק מה שהם קיבלו – עבודה “בינונית”.

למי מיועד המדריך לשיפוץ הדירה בזול

שיפוץ בזול - דירה עם קיר בריקים

שיפוץ קיר בריקים ותקרת גבס – שפצו דירתכם בזול

דוד ואירנה, הם לא הזוג היחיד שחוו חוויה דומה, אנשים רבים מחפשים את המחיר הזול ביותר בלי לחשוב לרגע: “מה ירוויח הבנאדם שעובד אצלי?”, “כמה ירצה להשקיע?” , “מי הבנאדם שמולי?”, וכו.

הבעיה היא שרובנו לא מצליחים להבין דבר אחד פשוט: אם המחיר הוא מאוד זול, זו יכולה להיות רק אחת מ-3 האפשרויות הבאות:

א. טעות הערכת הקבלן – עליה הוא יבין שיצטרך לשלם מכיסו או מכיסכם בהמשך העבודה.

ב. הטעיה מכוונת – טריק של “חאפר” שנכנס לביתך ב- 35,000 ויוצא עם 95,000. או שעוזב אותך באמצע השיפוץ כשלקח מספיק כסף לכיסו.

ג. קבלן ללא עבודה – בעל מקצוע שמוכן לרדת במחיר רק כדי להמשיך לעבוד. לא בהכרח חאפר או שקרן, ייתכן ומקצועי מאוד, אך גם כאן קיים חיסרון קטן: הוא יינזק ולכן לא ישקיע מזמנו במאה אחוז בעבודה, בכל פרט קטן, בכל פינה ופינה.. לא ינסה לרצות את הלקוח ולבזבז מזמנו היקר בו יוכל לעבוד ועוד.

זהו תחום מורכב בו ניתן ל”עגל פינות” גם במקומות בהם לא ניתן לראות או לבדוק, לכן, כשנותנים למישהו לבצע עבודות מסוג זה, כדאי שהמבצע יהיה מעוניין גם באיכות העבודה ולא רק מהעסקה החד פעמית. נקודה נוספת למחשבה: למה שלקבלן לא תהיה עבודה אם הוא באמת טוב ומקצועי ?

שלבים בסיסיים לתכנון ביצוע השיפוץ בביתך

שיפוץ דירה - פרקט ואלומיניום בזול

פרקטים ועבודות אלומיניום – מדריך שיפוץ דירה בזול

מדריך זה יסייע לך בהוזלת מחירי השיפוץ בביתך או בבית העסק שלך בעזרת טקטיקה מסודרת ובדוקה – איתה עובדים קבלנים מובחרים בארץ כיום ומצליחים לא רק לחסוך אלא גם להרוויח מכל שיפוץ שביצעו. המדריך לשיפוץ דירה בזול ילמד אתכם כיצד תוכלו לחסוך בהוצאות ויפרט על הנקודות החשובות ביותר עבורכם: למה לא כדאי לסגור עם הקבלן הזול ביותר במיוחד כשהצעתו נמוכה הרבה יותר מהאחרים, ממה להיזהר מבחינת הוצאות בלתי צפויות, אילו הוצאות אמורות להיות רשומות בהסכם מול הקבלן המבצע, קנסות כמה? איך גובים וכו’…

המדריך נוצר ונכתב על ידי קבלן בעל ניסיון רב בתחום השיפוצים הכלליים ונבדק ע”י מספר קבלנים נוספים, אשר שיפרו, ערכו והגישו לכם את המדריך כמעט כפי שהוא נראה עכשיו. לאחר מכן, צוות אופיקס עבר על המתודה המוצעת במדריך זה, בדק אותה בפועל ופרסם לכם מדריך איכותי שממשיך להשתדרג ולהשתפר מעת לעת.

בעדכוני המדריך לשיפוץ דירה בזול, ייתוסף תוכן חדש, מקורי ואיכותי מניסיונם של קבלנים אחרים ובעלי מקצוע הרשומים באתרינו.
אנו נעשה הכל כדי לשפר את המדריך ולהגיע למדריך המושלם ביותר שילווה אתכם צעד אחר צעד ויחסוך לכם עלויות בצורה משמעותית ככל שרק ניתן לחסוך. בהצלחה וקריאה נעימה.

1) החלטה אישורים ותכניות כתובות מוכנות

בשלב הזה עליך להחליט מה באמת ברצונך לשפץ, להרוס, לחדש או לבנות בביתך, מה יהיה התקציב אותו החלטת להשקיע, על אילו מהתכניות כדאי לוותר, וכדומה. בשלב זה מומלץ להיעזר בשרותי מעצבת פנים, אדריכלית או קונסטרוקטור (במידה ויש צורך בכך).

2) קבלת הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים.

רצוי לקחת הצעות מחיר מקבלנים שאתם מכירים, שמשפצים או שיפצו בעבר לקרוביכם או חבריכם. בקשו לראות עבודות שביצע בעל המקצוע, קחו מספרי טלפון של לקוחות והתקשרו אליהם. עשו זאת, כי רק כך תוכלו להימנע מהוצאות ומבזבוז זמן ואנרגיה לחינם.

3) בחירת המבצע וחישוב פרטים קטנים

בחירת הקבלן אמורה להתבצע בצורה הכי רצינית וקפדנית שאפשר. עליך לבחור לא רק בעל מקצוע טוב, אלא בנאדם מולו היית רוצה להתנהל במהלך השיפוץ. שיהיה גמיש, פיקח, ישר ואמין, מקצועי ואחראי כמובן.

4) חוזה מול הקבלן המבצע והצעת מחיר בכתב

הצעת מחיר – הכוללת את כל הפירוט המלא של העבודות אשרת יתבצעו במהלך השיפוץ, צורת העבודה, פינוי פסולת וניקיון, שימוש במעלית ועוד.. הסכם עבודה – שני הצדדים יחתמו על הסכם משותף בו הם מתחייבים לעמוד בכללים ובתנאים האמורים בו.

5) חישוב הוצאות נוספות מעבר לציפיות

הוצאות לקבלן, נגר, אביזרים וכדומה. הוסיפו 15% מהסכום הכולל לאחר כל החישובים הקטנים ביותר שהצלחתם לחשב. סביר להניח שמהכסף הזה לא יישאר כלום, אבל במקרה וכן יישאר, מקסימום תהיה לכם הפתעה נעימה של סכום נחמד שחסכתם.

לתשומת לבכם:  מדריך זה עוסק בדרכים בהן ניתן לשפץ את הדירה בזול ומתעדכן מפעם לפעם בתוכן והצעות נוספות בנושא זה.

לקבלת הצעת מחיר כעת התקשרו: 055-9827000


להורדת האפליקציה לחצו כאן